25 kwietnia 2022

SZANSA NA ROZPOCZĘCIE KARIERY W BRANŻY IT DOFINANSOWANE SZKOLENIA – DORADZTWO – ZATRUDNIENIE

161

SZANSA na rozpoczęcie KARIERY w branży IT

dofinansowane szkolenia – doradztwo – zatrudnienie

 

Pomorskie idzie w IT! Wystartował projekt unijny, którego celem jest wyszkolenie kadry specjalistów IT gotowych do rozpoczęcia kariery w województwie pomorskim. 140 osób, które z pozytywnym rezultatem ukończą kurs otrzyma pełne wsparcie w znalezieniu zatrudnienia w firmach IT. Zgłoszenia przyjmowane są do 21 marca a każdy uczestnik może liczyć na dofinansowania kursu w wysokości 50%.

Projekt skierowany jest do osób, które są gotowe podjąć pracę w sektorze technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) w jednej z firm zlokalizowanych w województwie pomorskim. Kandydaci powinni być zmotywowani do rozwoju, pasjonatami nowych technologii ze zdolnością do analitycznego i logicznego myślenia.

Kursy organizuje Software Development Academy – lokalna firmą szkoleniowa posiadającą wieloletnie doświadczenie  w zakresie przygotowania do zawodu i podnoszenia kompetencji specjalistów z branży IT. Realizację szkoleń umożliwiły środki unijne pozyskane w ramach konkursu grantowego ogłoszonego przez Invest In Pomerania, samorządową inicjatywę koordynowaną przez Agencję Rozwoju Pomorza. Pula środków do wykorzystania wynosi 650 tys. zł.

Sektor ICT to jeden z najdynamiczniej rozwijających gałęzi gospodarki pomorskiego. Obecnie w regionie, głównie w Trójmieście, pracuje ponad 25 000 programistów. Dostępność kadr wyszkolonych w zakresie nowoczesnych technologii to warunek aby zainteresować regionem kolejnych inwestorów oraz wspierać rozwój lokalnych MŚP. Realizowany przez nas projekt to doskonała szansa, aby połączyć aspirujących programistów z potencjalnymi pracodawcami i odpowiedzieć na potrzeby dynamicznie rozwijającej się gospodarki województwa. – mówi Maciej Silarski, kierownik projektu w Invest in Pomerania

Uczestnicy biorący udział w projekcie będą mieli do wyboru trzy ścieżki rozwoju – Java Developer, Data Scientist oraz Front-end Developer. Poza kursem prowadzonym przez trenerów-praktyków, organizatorzy we współpracy z Invest in Pomerania przygotowali zestaw aktywności, takich jak pakiet doradztwa kariery czy zamknięte spotkania z trójmiejskimi pracodawcami, które zapewnią realne wsparcie w wejściu na pomorski rynek pracy.

Popyt na specjalistów IT utrzymuje się na wysokim poziomie i nic nie zapowiada tego, żeby ta sytuacja szybko uległa zmianie. Liczba osób zatrudnionych w sektorze IT rośnie w tempie około 6% rocznie. Zaproponowane przez nas technologie są z grupy tych najbardziej pożądanych przez trójmiejskich pracodawców. Dofinansowanie z Unii Europejskiej ułatwia więc rozpoczęcie ciekawej kariery w jednej z kluczowych dziś branż, w sektorze z wielką przyszłościądodaje Michał Mysiak, CEO Software Development Academy.

Software Development Academy prowadzi rekrutację chętnych na szkolenia  do 21.03.2022.  Zajęcia będą odbywać się w trybie wieczorowo-weekendowym, pierwszy kurs wystartuje jeszcze w marcu. Wszystkie szczegóły dotyczące projektu wraz z formularzem zgłoszeniowym dostępne są na stronie: www.pomorskie-idzie-w-it.pl

Więcej o projekcie:  www.pomorskie-idzie-w-it.pl

Kontakt:

Software Development Academy – Małgorzata Jara, m.jara@sdacademy.pl

Invest in Pomerania – Maciej Silarski, maciej.silarski@investinpomernia.pl