+48 58 320 34 05

Aktualności

Pomorski Regionalny Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. powstał w 2001 roku w ramach w ramach realizacji strategii Województwa Pomorskiego.
To instytucja samorządowa i największy fundusz poręczeniowy na Pomorzu.

Otwarcie „Parku Konstruktorów” – Gdynia 18 listopada 2015r.

W dniu 18 listopada 2015 roku uczestniczyliśmy w otwarciu Parku Konstruktorów w Gdyni.  Kolejny obiekt na terenach po Stoczni Gdynia zyskał nowe oblicze i przeznaczenie. Budynek G-321, tak zwany „Pentagon”, stał się Parkiem Konstruktorów, czyli zapleczem wdrożeniowo – produkcyjnym dla firm innowacyjnych. To wspólna inicjatywa Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i miasta Gdynia.

 

Park Konstruktorów to miejsce, w którym branże kreatywne będą mogły rozwijać swoje projekty od koncepcji do produktu, gdzie w małej skali będzie można produkować prototypy, czy też próbne serie własnych wynalazków. Działalność w branży wysokich technologii wymaga specjalistycznej infrastruktury, urządzeń i przestrzeni. Odpowiedzią na te potrzeby jest właśnie Park Konstruktorów.

Dokumenty do pobrania

Projekt wspołfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Budżetu Państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013