+48 58 320 34 05

Aktualności

Pomorski Regionalny Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. powstał w 2001 roku w ramach w ramach realizacji strategii Województwa Pomorskiego.
To instytucja samorządowa i największy fundusz poręczeniowy na Pomorzu.

Forum Przedsiębiorstw - PPNT Gdynia, 11 maja 2016 r.

W dniu 11 maja 2016 roku braliśmy udział w Forum Przedsiębiorstw organizowanym przez Agencję Rozwoju Pomorza, jednej z największych konferencji kierowanych do firm z sektora MSP na Pomorzu. W tym roku Forum odbyło się w Pomorskim Parku Naukowo - Technologicznym w Gdyni. Jego celem było przekazanie przedsiębiorcom aktualnej wiedzy i informacji, które mogą wykorzystywać w codziennej działalności oraz w podejmowaniu wyzwań dalszego rozwoju. 

 

Tegoroczne wydarzenie otworzyła dyskusja ekspertów, którzy skomentowali bieżące wydarzenia i trendy w gospodarce wpływające na działalność firm z sektora MSP. Temat podjęli ekonomiści czołowych instytucji finansowych takich jak: BZ WBK, X-Trade Brokers, Grant Thornton, Open Finance oraz przedstawiciel firmy Microsoft. Panel dyskusyjny poprowadził znany dziennikarz gospodarczy z TVP Gdańsk, Pan Piotr Świąc.

W dalszej części wydarzenia odbyły się prelekcje, panele dyskusyjne i warsztaty skupiające się na zagadnieniach z zakresu zarządzania, nowych technologii oraz finansów. Poruszano m.in. temat realizacji strategicznych celów firmy poprzez skuteczne zarządzanie zasobami ludzkimi. Specjaliści IT zaprezentowali praktyczne rozwiązania dla firm z sektora MSP związane np. z utrzymaniem ciągłości działań systemów IT, ochrony danych, koncepcją hybrydowego IT i jego wartości dla klientów czy nowoczesne rozwiązania dotyczące outsourcingu IT. W zakresie Finansów można było zapoznać się z tematyką dotacji unijnych na innowacje, a także finansowania działalności firm.

Atrakcyjność wydarzenia potwierdza fakt, iż co roku przyciąga ono ponad 300 osób.

Dokumenty do pobrania

Projekt wspołfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Budżetu Państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013